2010/12/13

inspiration ♥5... Kitty Gallannaugh

yesterday I came across this lovely girl and her work and I was just staring at her photographs and wanted to live where she lives and how she lives for a moment. her world just seems to be filled with light, don't you think? I especially adore her project 365 that she's doing on her facebook page. every single photograph looks like she found it on weheartit :) yeah, her work is like a magic, like a fairytale I would love to visit...
včera jsem narazila na tuhle sympatickou slečnu a její fotografie. jen jsem na ně zírala a na chvíli jsem zatoužila bydlet tam, kde bydlí ona a žít život, jaký žije ona. její svět se zdá být naplněn světlem, nezdá se vám? obzvlášť obdivuju její projekt 365, na kterém pracuje na své facebookové stránce. každá z těch fotek vypadá, jako by ji našla na weheartit :) její umění je jako kouzlo, jako pohádka, kterou bych chtěla navštívit...

28 comments:

 1. True, these are amazing photos indeed. I like the flying books! I've seen lots of photographers who protray thmselves flyng. The effect is amazing; I wonder if it's difficult to do.

  Have a great week, pretty girl!

  ReplyDelete
 2. na tuhle jsem ještě nenarazila, ale je to to nejpohádkovější stvoření (soudě podle fotek), které jsem zatím na blogspot viděla. jdu ji omrknout :)

  ReplyDelete
 3. aha, tak z blogspotu není, škoda :)

  ReplyDelete
 4. Miki: it's not that difficult, I actually want to try it too...when I buy myself a tripod :)

  Vell: taky jsem si rikala, ze je uplna skoda, ze nema blog :) ...tak aspon facebook, tam prispiva uplne kazdy den ;)

  ReplyDelete
 5. To je prostě dar umět něco takovýho.. Nádhera!

  ReplyDelete
 6. krásný fotky!! Spoustu z nich už jsem viděla různě po netu :)

  ReplyDelete
 7. to je krásný!
  už jsem se rozplývala i u Sophie (házela si tu na ní link už před časem) a teď tohle. nádhera!
  taky mám u takhle krásných fotek chuť být jinde, někdo jiný, užívat si to krásný počasí, přírodu a všechno co je na těch fotkách.. :| :)

  ReplyDelete
 8. do háje! teď jsem koukla na její fb stránku...a jí je 20!!! kurnik, to jsem zase deprimovaná! :| :D

  ReplyDelete
 9. yes, really lovely, peaceful and romantic! love it!

  http://style-coffee.blogspot.com/

  ReplyDelete
 10. och všetky sú také sladké :) nádhera

  ReplyDelete
 11. Krásné!Krásné!Krásné! :)

  ReplyDelete
 12. fotka na lúke v tých ružových kvetoch - WOW

  ReplyDelete
 13. Ty fotky jsou nádherné.. opravdu kouzelné. jéé :)

  ReplyDelete
 14. Jednoducho perfektne, kazda jedna fotka z tych zatial okolo 170 :)

  ReplyDelete
 15. opened a men's clothing store, fashion and classic men's products, men's clothing store to discount christian louboutin attract customers the way! We all christian louboutin know that men shopping feature is the point, is the first christian louboutin remise 50% choice for a Christian Louboutin Bois Dore man to buy ugg clothing brand ;. that Cheap Louis Vuitton Handbags man into the store long, largely on behalf of his love christian louboutin shoes or trust ugg australia the uggs on sale brand, ugg soldes for those wholesale jordan shoes who do not like him or not recognized brand, men are too lazy to go into cheap jordans So after a lot ugg pas cher of Cheap LV Handbags men discount nike jordans into the store when they are not traded, then this is cheap christian louboutin the Discount LV Handbags shopping guide of the problem, because those who own shopping; cheap nike jordan shoes quot; Cronicas; quot; men Discount Louis Vuitton stand in the shopping ugg boots process comes from shopping Bags Louis Vuitton guide As long as the consumer shopping guide for men to Christian Louboutin Daffodile effectively. recommend a section for uggs outlet men, and this is true for men's consumers, then, I believe that male consumers will choose to buy.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...